Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

BAWIŁY SIĘ Z KROPKĄ

           W miniony czwartek dzieci z ZWP i OP miały okazję przekonać się jak wiele pomysłów do wspaniałej zabawy może dostarczyć z pozoru zwykła kropka.
Tego dnia wszystkie dzieci i panie przybyłe do przedszkola były przystrojone w kropki. Dzień ten miał na celu wzbudzenie kreatywności, pomysłowości i zachęcanie do twórczego działania.
Wprowadzeniem do poznania genezy tego dnia był krótki film o małej Vashti. Dziewczynka ta za sprawą namalowanej kropki uwierzyła w siebie i odkryła swój talent. Następnie chętne dzieci opowiedziały o swoich talentach i o tym co potrafią robić najlepiej. Potem przyszedł czas na zabawę przy muzyce oczywiście z kropką w roli głównej. Na zajęciach plastycznych powstały urocze muchomorki zrobione przy użyciu nietypowych przyborów, oraz piękne obrazki wykonane różnokolorowych korków. Dzieci miały też okazję zaobserwować jak powstaje efekt tęczy z cukierków skittels. Miłym akcentem kończącym świętowanie był słodki poczęstunek, który dzieci wykonały samodzielnie, ozdabiając masą cukrową i kolorowymi groszkami okrągłe biszkopty i wafelki. Dzień zaliczamy do bardzo udanych, gdyż było ciekawie, wesoło, kolorowo i smacznie. Uroczystość przygotowały panie: Anna Wysokińska i Jolanta Hetman.