Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Dzień Ziemniaka na sportowo

          19 października 2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemniaka na sportowo. Z okazji tego święta poznaliśmy historię ziemniaka oraz jego znaczenie w codziennej diecie. Dzieci dzieliły się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozważały ich walory smakowe i odżywcze. Ten dzień umiliły naszym młodszym i starszym uczniom gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, tańce miedzy ziemniakami oraz wspólny śpiew piosenki o ziemniaku. Na koniec dzieci miały okazję do degustacji pysznej zupy ziemniaczanej i ziemniaczanych roladek przygotowanych przez rodziców. Jak przystało na tradycyjne Święto Pieczonego Ziemniaka nie zabrakło ogniska z którego mieliśmy okazję spróbować pysznych ziemniaków pieczonych w mundurkach.