Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

,, Maria Konopnicka – pisarka, poetka, patronka roku 2022″.

            26 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona życiu i twórczości Marii Konopnickiej. Kilka dni wcześniej, aby bardziej spopularyzować twórczość poetki w szkole wykonano gazetkę tematyczną oraz wystawę książek. Uczniowie klasy II wykonali także prace plastyczne do wiersza ,, Krasnoludki”, „Jesień’ oraz „Duszek”, które ozdobiły korytarz szkolny.             
Na wstępie akademii uczniowie zapoznali się z najważniejszymi wydarzeniami z życia pisarki. Następnie czytano, bądź recytowano wybrane wiersze M. Konopnickiej. Aby utrwalić wiedzę o bohaterce akademii, panie Jolanta Hetman i Anna Mańko-Struczyk zorganizowały quiz sprawdzający wiedzę o Marii Konopnickiej. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, za którą otrzymali dodatkowe oceny.
Na zakończenie wszyscy uroczyście odśpiewali ,,Rotę”.
W przyszłości będziemy z podziwem wspominać postać tej wspaniałej kobiety.