Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Dzień Języków Obcych

30 września 2022 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych połączony z przypadającymi na ten dzień obchodami Dnia Chłopaka. Uczniowie klas IV-V wspólnie z wychowawczynią, przygotowali akademię. podczas której przedstawili uczniom naszej szkoły różnorodność językowo-kulturową kontynentu europejskiego oraz ukazali atrakcyjność i korzyści płynące z nauki języków obcych. Uczniowie brali udział w krótkim quizie kulturoznawczym na temat Niemiec i Wielkiej Brytanii oraz w konkursie językowym polegającym na wylosowaniu tzw. „łamańca językowego” i poprawnym odczytaniu go. Uczniowie mogli przekonać się, że warto przykładać się do nauki języków obcych oraz warto poznawać kulturę obcych krajów.

Dodatkowym akcentem na koniec akademii było złożenie życzeń wszystkim chłopakom z naszej szkoły. Krótkie wierszyki przygotowały dziewczęta z klas VI-VII. Uroczystość zakończył wspólny „słodki poczęstunek” na stołówce szkolnej.