Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

WITAJ WIOSNO!!!

Dnia 21 marca obchodziliśmy DZIEŃ WIOSNY. Dzień ten zaczął się od symbolicznego przekazania kluczy naszej szkoły przez Panią Dyrektor w ręce nowo powołanego Wiosennego Dyrektora. Następnie uczniowie w roli nauczycieli przeprowadzili część zajęć lekcyjnych wykazując się rzetelnością, cierpliwością i zaangażowaniem. Po ciekawych chodź wyczerpujących lekcjach przyszedł czas na kiełbaskę i ognisko. Kolejnym etapem dnia były konkursy i zabawy sportowe. Najwięcej emocji sprawiła konkurencja przeciągania liny gdzie po naprawdę zaciekłej walce liderem została kl. 4. Nie mniej emocjonującym okazał się mecz piłki nożnej. Następnym punktem dnia były wiosenne sałatki. Każda klasa miała za zadanie wykonać sałatkę warzywną lub owocową. Tutaj wszystkie klasy zajęły I miejsce – było naprawdę pysznie. Ten piękny i słoneczny pierwszy dzień wiosny na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.