Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Wspólne świętowanie

Dzień Rodziny w naszej szkole został zorganizowany 2 czerwca 2022 roku. Choć dzień był deszczowy, to dzieci i ich rodzice bawili się wyśmienicie.

Na początku uczniowie klas starszych, młodszych i najmłodszych zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili scenki kabaretowe, wiersze znanych poetów, a także piosenki i życzenia dla rodziców. Na zakończenie wręczyli rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Następnie w szkole pojawił się clown Walduś, który rozweselił wszystkich przygotowanymi niespodziankami i żartami. W międzyczasie tatusiowie zajęli się grillowaniem kiełbasek, a mamusie przygotowaniem pysznych i zdrowych szaszłyków owocowych. Zostały one ze smakiem spałaszowane przez naszych milusińskich. Po smakowitym posiłku przyszedł czas na coś słodkiego – czyli lody i lizaki. Ostatnim punktem programu było zaprezentowanie umiejętności, zdolności i zainteresowań uczniów. Show „Mam talent!” poprowadziły 2 osoby z klasy ósmej. Uczestnicy pochwalili się między innymi: występem baletowym, szybkim ułożeniem kostki Rubika, pokazem doświadczeń, rodzinnym muzykowaniem czy grą na gitarze. Wszyscy, którzy prezentowali swoje uzdolnienia, zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Dzień Rodziny został zakończony podsumowaniem konkursu ekologicznego „Ze starego coś nowego”.

Uroczystość taka jak ta, niebywale integruje i umacnia rodzinę, daje okazję do wspólnego spędzenia czasu. Dlatego cieszymy się, że Dzień Rodziny wszedł na stałe do tradycji szkoły.