Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Wycieczka do Radzynia Podlaskiego

W dniu 15.11.2023 odbyła się wycieczka uczniów klas 4-8 do Radzynia Podlaskiego. Wycieczkę rozpoczęliśmy w firmie Aesculap Chifa B.Braun Radzyń Podlaski. Nasza młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy w takim zakładzie, oraz charakterystyką i techniką wyrobu narzędzi medycznych. Następnym punktem naszej wycieczki było Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, gdzie dowiedzieliśmy m.in. o naszych lasach i zwierzętach je zamieszkujących. Archiwum Państwowe w Lublinie oddz. w Radzyniu Podlaskim to kolejny cel naszej wycieczki. Ogromny zasób historii naszego regionu zawarty w tysiącach kart dokumentów. Ostatnim punktem wycieczki była Powiatowa Komenda Policji w Radzyniu Podlaskim. Tam zapoznaliśmy się od wewnątrz z pracą policji a także zwiedziliśmy wiele ciekawych pokoi J. Po długiej i wyczerpującej wycieczce regenerowaliśmy siły przy smacznej pizzy.