Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

            Na początku listopada uczniowie klas IV-VI rozpoczęli przygotowania do organizacji kolejnego „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Pozostała brać szkolna, i nie tylko szlifowała swoją biegłość w rachunkach. Organizatorzy utworzyli Patrole Egzaminacyjne, które przepytywały ze znajomości tabliczki mnożenia starszych kolegów i dorosłych. Najzabawniejszym było obserwowanie stresu u egzaminowanych nauczycieli. W znakomitej większości uczniowie naszej szkoły i wszyscy dorośli otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Jako podsumowanie odbył się dwuczęściowy konkurs z biegłości tabliczki mnożenia oraz w rozwiązywaniu zadań logicznych. Najbieglejszą „Ekspertką” okazała się Gabriela Stepaniuk z kl. V. (bezbłędnie i najszybciej odpowiedziała na 150 pytań). Natomiast w obu częściach  miejsce pierwsze zajęła Lena Kupisz kl. V, drugie Julia Hryńczuk kl. VIII, a trzecie Paweł Bojaczuk kl. V. Otrzymali oni nagrody i celujące oceny z matematyki.

Zabawa była przednia.

Całość koordynował Krzysztof Barszczewski