Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Ślubowanie Pierwszoklasistów

26 października 2023 r. w naszej szkole odbyło się Ślubowanie Pierwszoklasistów.  Po raz pierwszy obok polskich uczniów, ślubowanie złożyło także dwoje dzieci z Czeczenii. Była to niezwykła uroczystość szkolna, na którą pierwszoklasiści oczekiwali z wielką niecierpliwością. Zanim zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykonać kilka zadań i udowodnić, że zasługują na miano uczniów naszej szkoły.

Wszystkie „egzaminy” przebiegły pomyślnie. Dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, następnie dyrektor szkoły Bernarda Jóźwik dokonała symbolicznego aktu pasowania ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Ostrówkach.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i wiele wspaniałych upominków. Po zakończeniu części oficjalnej zasadzili pamiątkowe drzewko, a następnie bawili się przy muzyce oraz poczęstunku przygotowanym przez rodziców.

Ceremonia ślubowania dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń,
a nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów. Mamy nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie naszym uczniom  wiele radosnych chwil. Nad przebiegiem uroczystości czuwała wychowawczyni klasy I Jolanta Hetman.

Powodzenia pierwszaki!