Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 27 września 2023 roku w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, który w całej Europie obchodzony jest 26 września.

Jak sama nazwa wskazuje jest to święto całej Europy, a w szczególności języków, którymi posługują się Europejczycy. Tego dnia przypominamy sobie jak wiele korzyści płynie z nauki języków obcych.

W tym roku uroczystość przygotowali uczniowie z klas VI-VII razem z wychowawczynią panią Eweliną Prokopiuk-Gdela.

Uczniowie brali udział w mini konkursie „Dzień dobry w różnych językach” oraz w zabawie „Z jakiego języka pochodzi słowo?” Uczniowie z klas starszych oraz nauczyciele odśpiewali znaną piosenkę „Panie Janie” w trzech wersjach polskiej, angielskiej i niemieckiej. Na koniec uroczystości uczniowie naszej szkoły nauczyli się magicznego słowa DZIĘKUJĘ w różnych językach. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i sprawnością w posługiwaniu się językiem angielskim i niemieckim.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom.