Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Dzień Ziemi „Inwestujmy w naszą planetę”

22 kwietnia to dzień, który powinien pobudzić do refleksji każdego mieszkańca naszej planety. To święto naszego domu – Ziemi. Każdego dnia korzystamy z jej zasobów, czerpiemy siłę ze źródła, jakim jest przyroda i cieszymy oczy bogactwem, które przed nami roztacza. Mimo to, wciąż przyczyniamy się do jej zanieczyszczenia i degradacji. To smutne. Chcemy to zmienić.

 W naszej szkole, Dzień Ziemi świętowaliśmy 25 kwietnia, pod szczytnym hasłem „Inwestujmy w naszą planetę”. Uczniowie klas IV, V, VI, VIII zaprezentowali część artystyczną ukazującą swoim rówieśnikom jakie zagrożenia dla Ziemi płyną od jej mieszkańców. Był to moment ekologicznej refleksji nad błędami, które zdarza nam się popełniać, a jednocześnie był to apel do ludzi, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie odpadami i budowanie w postawie każdego młodego obywatela postaw proekologicznych, przyjaznych środowisku naturalnemu.

Serdeczne podziękowania kieruję  wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, by Dzień Ziemi w naszej szkole był kolejnym wielkim dniem w kształtowaniu świadomości naszych uczniów – przyjaciół przyrody.

Akademię przygotowała Pani Małgorzata Żelazna – nauczyciel geografii.