Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Sprzątamy dla Polski

W dniach 22-28 kwietnia 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Uczniowie klasy I – VII pod opieką nauczycieli wychowawców porządkowali tereny wokół szkoły oraz ulice prowadzące do szkoły.

Szczególnie ważne podczas zbierania śmieci jest bezpieczeństwo uczniów. Instruktaż przed ruszeniem w teren, stały nadzór nauczyciela w czasie zbierania śmieci i rękawice to elementy niezbędne, aby uczniom nic nie zagrażało w czasie wyprawy. Wychodząc w teren chcieliśmy zwrócić uwagę na stan naszego najbliższego środowiska.

Ilości zebranych śmieci wskazuje na konieczność prowadzenia takich akcji. Pamiętajmy jednak, że czysto nie jest tam gdzie jest wielu sprzątających, ale tam gdzie jest niewielu śmiecących.

Akcję sprzątania najbliższej okolicy przeprowadzono w związku z realizowanym przez szkołę projektem ekologicznym EKO-SZKOŁA 2022.

Małgorzata Żelazna