Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

#Sprzątamy dla Polski – Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto, obchodzone w naszej szkole. Tegoroczne hasło przewodnie Światowego Dnia Ziemi to „Przywróć naszą Ziemię”. Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się do akcji #Sprzątamy dla Polski, zorganizowanej 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi. Akcja miała na celu promowanie postawy odpowiedzialności za czyste środowisko, dbania o ekologię wśród dzieci i młodzieży. Uroczystość Dnia Ziemi rozpoczęto apelem przygotowanym przez uczniów kl. I – VII oraz przedszkolaków. Następnym etapem naszych działań było sprzątanie najbliższej okolicy. Uczniowie zaopatrzeni w worki, rękawice oraz odpowiedni strój wyruszyli na podbój sprzątania terenu boiska oraz okolic szkoły. Każda klasa miała swój wyznaczony teren do posprzątania pod nadzorem swojego wychowawcy, który dbał o bezpieczeństwo swoich uczniów. Wspólnymi siłami zebraliśmy kilka worków śmieci, przywracając tym samym piękno naszej okolicy.