Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.”

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole rozpoczął się 7 października.

Uczniowie utworzyli Patrole Egzaminacyjne, które przepytywały ze znajomości tabliczki mnożenia starszych kolegów i dorosłych. Najzabawniejszym było obserwowanie stresu u egzaminowanych nauczycieli. W znakomitej większości uczniowie naszej szkoły i wszyscy dorośli otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Jako podsumowanie odbył się konkurs z biegłości tabliczki mnożenia okraszony kilkoma zadaniami logicznymi. Miejsce trzecie zajął Szymon Mikiciuk kl. IV, drugie Emilia Piórkowska, a zwyciężył Jan Krupski kl. VIII. Otrzymali oni nagrody i bardzo dobre oceny z matematyki.

Zabawa była przednia.

Całość koordynował Krzysztof Barszczewski