Wycieczka do Krainy Rumianku.

Dnia 11 września 2024 r. wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz rodzice brali udział w wycieczce do Krainy Rumianku w Hołownie. Wycieczka została zorganizowana z okazji 25-lecia otwarcia nowego budynku szkoły. Na uczestników wycieczki czekało dużo ciekawych zajęć i wiele wrażeń. Uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych warsztatach. Mięli okazję doświadczyć jak żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie. Poznali dawne obyczaje polskiej wsi, warunki życia oraz rodzaje wiejskich prac.  Piekli słodkie drożdżowe rogaliki, doili krowę, lepili w glinie, tkali. Wzięli również udział w bardzo emocjonującej grze terenowej, pt. „Wyprawa po skarb”, która była świetną zabawą oraz okazją do rywalizacji sportowej i nauki współdziałania. Dodatkową atrakcją była przejażdżka na wozach drewnianych. Wszystkie te zadania odbyły się w otoczeniu dawnych chat oraz cudownej przyrody. Na końcu każdy poczęstował się  kiełbaską z grilla, a w wolnym czasie dzieci bawiły się na placu zabaw. Wycieczka dostarczyła wielu wrażeń. Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni.

Następnego dnia na dzieci czekała na boisku szkolnym miła niespodzianka – dmuchaniec. Mamy nadziej, że obchody Jubileuszu na długo pozostaną w pamięci uczniów naszej szkoły. To były wspaniałe dni!!!

Dziękujemy panu Wójtowi Gminy Wohyń, Radzie Rodziców oraz pani Dyrektor za pomoc finansową w zorganizowaniu wycieczki oraz dodatkowych atrakcji.