Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

kuchnia molekularna

30 kwietnia w naszej szkole odbyły się niezwykłe zajęcia, a to za sprawą wizyty pana z Bajkowej Fabryki, który przeprowadził z dziećmi zajęcia z kuchni molekularnej.

Dzieci brały udział w eksperymentach naukowych, które wyglądały jak prawdziwa magia. Uczestniczyły w doświadczeniach przy użyciu ciekłego azotu i suchego lodu, obserwowały tworzenie mgły i piany, oraz brały udział w eksperymentach z balonami. Dużą atrakcją była możliwość  skosztowania stworzonych przez pana niecodziennych przekąsek. Dzieci miały możliwość spróbować smoczych chrupek, które podczas jedzenia powodowały że z ust i nosa wydobywała się para, oraz pysznych owocowych sorbetów, których przygotowanie zajęło kilka minut dzięki użyciu suchego lodu i ciekłego azotu.

Dziękujemy pracownikom Bajkowej Fabryki za przeprowadzone warsztaty, które wywołały u dzieci zachwyt, a to czego na nich doświadczyły na długo zostanie w ich pamięci.