Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Dzień Wolontariusza

Piątego grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji wolontariusze należący do Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali gazetkę okolicznościową. Podzielili się również ze społecznością szkolną działaniami, które przeprowadzili w bieżącym roku szkolnym. Należały do nich: sprzątanie mogił i zapalenie zniczy, pomoc w zorganizowaniu dyskoteki z okazji Dnia Chłopaka, przeprowadzenie konkursu na najbardziej życzliwego ucznia w ramach obchodów Dnia Życzliwości, pomoc w aranżacji sali na zabawę andrzejkową, zorganizowanie zbiórki karmy dla zwierząt dla podopiecznych Stowarzyszenia „Empatyczni”, pieczenie pierniczków i przygotowanie kartek z życzeniami  dla osób samotnych z Ostrówek i okolic w ramach działania „Razem na święta”.

Następnie wszyscy uczniowie obejrzeli krótkie filmy zachęcające do włączenia się w działania wolontariatu. Młodsze dzieci mogły również zadać pytania wolontariuszom. Na zakończenie członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zostali odznaczenia pamiątkowymi dyplomami.

Wszystkim wolontariuszom i osobom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie oraz za Wasze wielkie serca.