Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Konkurs Kaligraficzny

30 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Ostrówkach odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny pod hasłem „DBAMY O NASZĄ PLANETĘ” zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Wohyń. Za przeprowadzenie i organizację konkursu były odpowiedzialne – Pani Jolanta Hetman i Pani Anna Mańko-Struczyk. Do eliminacji przystąpiło 27 uczniów z klas I – VIII ze szkól podstawowych z Wohynia, Suchowoli, Lisiowólki, Ostrówek i Szóstki. Nagrody w tegorocznym konkursie ufundowały następujące instytucje: Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim. Oddział w Wohyniu, Gmina Wohyń, Zakład Komunalny „Pryzmat” w Wohyniu, Wydawnictwo Nowa Era.

W komisji konkursowej sprawdzającej prace uczniów pracowały: Pani Dorota Iwanejko, Pani Urszula Kubaczyńska, Pani Monika Tymosiewicz i Pani Gertruda Banachowicz. Po burzliwych obradach komisja wyłoniła czterech MISTRZÓW KALIGRAFII: kategoria klas I – II – Agata Małoszuk – SP Ostrówki; kategoria klas III- IV – Szymon Piątek – SP Szóstka; kategoria klas V-VI – Martyna Belniak – SP Suchowola; kategoria klas VII-VIII – Zofia Grudzińska – SP Lisiowólka. Komisja wyróżniła również następujących uczniów: kategoria klas I – II – Nikola Gruba – SP Suchowola i Inga Strzelecka – SP Szóstka; kategoria klas III- IV – Julia Korolczuk – SP Wohyń i Szymon Janczewski – SP Suchowola; kategoria klas V-VI – Paweł Hawryluk – SP Ostrówki; kategoria klas VII-VIII – Julia Hryńczuk – SP Ostrówki.

Dyplomy oraz nagrody w imieniu Wójta Gminy Wohyń wręczyli Pan Robert Rosiński – Kierownik Zespołu Administracji Szkól i Pani Bernarda Jóźwik – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostrówkach.

Serdeczne słowa podziękowania kierujemy do fundatorów nagród dla uczniów, a byli nimi: Pan Tomasz Jurkiewicz – Wójt Gminy Wohyń, Pan Marcin Sarnowski – Dyrektor Banku Spółdzielczego oddziału w Wohyniu, Pan Włodzimierz Chodyczko – Prezes Zakładu Komunalnego „Pryzmat” i Pani Karolina Lipińska – przedstawicielka Wydawnictwa Nowa Era.