Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Warsztaty z wyrobu świec woskowych

W dniu 4 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z wyrobu świec woskowych, które przeprowadziła Pani Wioleta Zalewska – pszczelarz z zamiłowania i jednocześnie właścicielka Pasieki Staropolskiej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-V.

         Podczas spotkania Pani pszczelarz opowiedziała uczniom na czym polega praca w pasiece, jak powstaje miód oraz z czego się go otrzymuje. Dowiedzieliśmy się, że istnieje wiele  rodzajów miodu, które różnią się kolorem, smakiem i zapachem. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół.

W dalszej części spotkania uczniowie własnoręcznie wykonali świece z wosku pszczelego. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacja miodu.

Spotkanie zorganizowała Pani Małgorzata Żelazna w ramach realizacji projektu ekologicznego EKO-SZKOŁA 2022.