Szkoła Podstawowa w Ostrówkach

Spotkanie z policjantem

Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w spotkaniu z policjantem Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim aspirantem Piotrem Woszczakiem.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w czasie wakacji. Zostały poruszone zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjant podkreślił ważna rolę elementów odblaskowych, które każde dziecko powinno posiadać, zwrócił uwagę na bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem oraz przypomniał w co musi być wyposażony rower, poruszył również temat związany z jazdą na hulajnodze oraz bezpieczeństwem w czasie żniw i nad wodą. Podczas spotkania dzieci usłyszały wiele cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego zachowania się w różnych miejscach i sytuacjach. Uczniowie mieli bardzo dużo pytań oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Dzieci miały również okazję dowiedzieć się na czym polega praca policjanta.

Na koniec uczniowie podziękowali Panu aspirantowi Piotrowi Woszczakowi za poświęcony czas i ciekawe spotkanie.